Projekt je bio usmjeren na poboljšavanje odgojiteljskih stručnih kompetencija implementirajući u rad znanja iz područja terapije igrom. Izravnih korisnika, odgojitelja, bilo bi ukupno 40 i to s područja otoka Raba, Cresa i Korčule. Neizravni korisnici su djeca s kojima ti odgojitelji trenutno rade – njih 472 i njihovi roditelji. Neizravni korisnici su i sva buduća djeca s kojima će educirani odgojitelji raditi. Program se provodio u Dječjem vrtiću Pahuljica (otok Rab) i Dječjem vrtiću Anđeli Čuvari (otok Korčula), kroz razdoblje od siječnja do svibnja raspoređen u ukupno deset dana intenzivne edukacije na svakom otoku od ukupno 6 sati po danu. Ukupno 64 sata edukacije na svakom otoku. 

Financijer projekta je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te je edukacija za polaznike besplatna. 
 
Evaluaciju projekta od strane polaznika možete pronaći ovdje. (link na pretipkane evaluacije)