Sufinancira: Grad Zagreb, Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom


U radu s djecom i mladima stručnjaci nailaze na brojne izazove. Pritisak vezan uz uvjete rada, roditelje, javnost i ostalo ostavlja posljedice u pogledu toga da velik broj stručnjaka koji rade s djecom i mladima trebaju dodatnu podršku i dodatne edukacije kako bi se profesionalno, ali s toplinom i motivacijom odrađivali svoje radne zadatke s djecom. Kako se u današnjem društvu javljaju novi izazovi koji neminovno ostavljaju traga na funkcioniranju obitelji, a posljedično i na djetetovu razvoju, važno je to pratiti i znati adekvatno odgovoriti. Neka djeca provode vremenski veći dio dana u vrtićkom ili školskom okruženju nego u odnosu s roditeljima stoga je dodatno važno jačati stručne kompetencije ljudi koji rade s djecom kako bi se što prije prepoznali znakovi djetetovog unutarnjeg nezadovoljstva, povišene napetosti, naznaka agresivnog ponašanja, problema u komunikaciji i sličnih potencijalnih indikatora dječjeg nepoželjnog ponašanja.

 
Stoga je ovaj projekt za cilj imao to da se osnaže stručnjaci koji rade s djecom na način da im se daju dodatna znanja i vještine iz pristupa terapije igrom koja se pokazala iznimno efikasnom za komunikaciju i rad s djecom na način da se postiže napredak, ali i čuva odnos između stručnjaka i djeteta.

Teme održanih radionica: 

  1. Intenzivne emocionalne reakcije – kako s njima
  2. Kako postaviti granice i sačuvati odnos?
  3. Njegovanje Unutarnjeg djeteta kroz Theraplay aktivnosti
  4. Korištenje terapije igrom kako bi se utjecalo na promjenu djetetovog skripta 

EVALUACIJU svih radionica možete naći ovdje (link na pretipkane evaluacije).